תרומה לארגון צדקה ישראלי מוביללחנך, להאכיל ולהלביש ילדים

תהיה שותף

לספק אוכל עבורילדים רעבים

תהיה שותף

לשבור את מעגל העוניקרן חינוך

תהיה שותף

השליחות שלנו

ארגון צדקה וחסד דואג להאכיל, לחנך ולהלביש ילדים ממשפחות בסיכון. אנחנו מאמינים שרכישת ידע וחינוך היא הדרך הטובה ביותר לשבור את מעגל העוני. החל בקבוצת הגיל הצעירה ביותר ועד לסיום הלימודים בכיתות הגבוהות, אנחנו לוקחים ילדים החווים עוני ורעב ותומכים בהם, מלווים אותם להצלחה.  ארגון צדקה וחסד -  ארגון מוביל בתחומו, מהווה חבל הצלה עבור הילדים בצפת, עיר הקודש, אשר בנוסף לקדושתה העליונה היא נמנית על הערים בישראל עם אחוזי עוני גבוהים במיוחד. תרומה לצדקה וחסד הינה הדרך שלכם לתמוך במדינת ישראל, להאכיל ילדים, לחנך אותם ולספק ביגוד למשפחות במצוקה כלכלית קשה.

Donate

"זו מצווה גדולה מאוד לעזור לבית ספר הצדקה הישראלי המוביל הזה בכל דרך אפשרית. אני נותן ברכה מיוחדת לכל מי שעוזר ומסייע: ברכה והצלחה בעניינים רוחניים וגשמיים ובכל דבר טוב".

הרב חיים קנייבסקי זצ"ל

תוכניות שלנו

בית ספר יסודי

130 תלמידים 20 מורים, פסיכולוגים ועובדי סוציאליים. כיתות קטנות, יחסים חמים, שיעורים פרטיים: כל תלמידה מקבלת את מה שהיא צריכה, ברמה הגופנית, הרגשית והלימודית.

גן

70 ילדים בגן שלנו: פעוטון בנות 3, גן 4 וגן. צוות של 10 מחנכים המעניקים סביבה שמחה ואוהבת, עם הרבה תשומת לב אישית.

מעון יום

25 תינוקות ופעוטות מבתים ללא מבוגר המסוגל לטפל בהם במהלך היום. 5 אנשי צוות מטפחים שם בין השעות 7:00-16:00, מספקים להם בסיס רגשי, פיזי והתפתחותי חזק.

אחרי תכנית בית הספר

סביבת אחר הצהריים רגועה ובריאה לילדים מבתים שבורים או ששני ההורים עובדים במשרה מלאה. ארוחת צהריים חמה, עזרה בשיעורי בית, פעילויות יצירה וסדנאות כישורי חיים.

אנחנו דואגים לכל המשפחה - עמותה ישראלית מובילה

מזון

במטבח שלנו מבשלים ומכינים ארוחות מדי יום ביומו. התפריטים נקבעים על-ידי תזונאית מוסמכת, על-מנת להבטיח אוכל בריא, טעים ואיכותי עבור הילדים.

בגדים

מדי שנה בשנה, בחגים אנו דואגים לילדים לבגדים ונעליים חדשים ויפים לכבוד החג.

הסעה

אנחנו מפעילים 6 אוטובוסים ו-7 מיניבוסים להסעת תלמידים ברחבי העיר צפת והיישובים הסמוכים אליה, ובכך מסירים מעל ההורים את הנטל הכספי של הסעות וממנו.

קמחא דפסחא

משפחות רבות מתקשים מאוד בכיסוי ההוצאות ההכרחיות לקראת חג הפסח. אנחנו מחלקים סלי-מזון עמוסים וגדושים, וכך מאפשרים למשפחות ליהנות מן החג בשמחה ובשלווה.

0
ארוחות מוגשות בשנה
0
שנות פעילות
0
ילדים נעזרו
1:10
היחס בין הילדים לצוות

הסיפור של ששון

מר ששון סובל מבעיות קשות בלב, ומצבו אינו מאפשר לו לעבור ניתוח. הוא מתאשפז לעתים קרובות, וגם בזמנים בהם נמצא בביתו, הוא רתוק למיטתו. גברת ששון חייבת לטפל בבעלה בכל שעות היממה. קצבת הנכות לא מכסה אפילו את הוצאות היומיום, ומשפחת ששון שוקעת יותר ויותר בחובות. שלושת בנותיה של משפחת ששון לומדות במוסדות "צדקה וחסד." כאן, אנחנו מעניקים להן הסעות, אוכל מבושל וביגוד, וכל זאת מבלי שהוריהן יידרשו לשלם על כך ולו שקל אחד. בהתקרב חג הפסח, נודע לנו כי משפחת ששון חסרת כול. אֵם המשפחה תכננה להכין ארוחות חלביות (מכיוון שהם לא יכולים להרשות לעצמם לקנות בשר). ואז בעלה התאשפז, ואין לה זמן להכין ארוחות בכלל, מכיוון שהיא בנסיעות לבעלה בבית-החולים, ומשם בחזרה הביתה, לילדיה הממתינים לשובה, וחוזר חלילה. כאשר נודע לנו, ב"צדקה וחסד" על המצב הקשה, דאגנו לשלוח להם כמעט את כל מה שצריך לפסח: שפע של מצות, עופות, בשר, דגים ועוד. בעיצומו של הקושי והכאב – הוסר עול כבד מעל כתפיהם של בני משפחת ששון. כעת הם רגועים, יודעים כי בפסח יהיה להם מה לאכול... ושמחים בכך שאכפת לאנשים מהם. אכפתיות ודאגה כזו – הן ההופכות את "צדקה וחסד" לארגון חסד מוביל בישראל.