ארגון צדקה ישראלי מוביל יתמקד בצורך מאוד רלוונטי, כמו קניות לפסח. אתם מכירים את התחושה לאחר שסיימתם את קניות הפסח שלכם ואתם רואים את הסכום בקופה:

איך זה שאני מוציא יותר על מזון לשבוע אחד מאשר אני מוציא בדרך כלל לחודש שלם?!

זה לא רק אתם: כולם מרגישים בדיוק כך!

פסח הוא יקר. ברוך השם, לרובנו יש את התקציב לכסות אותו.

יש אלה שאין להם.

 

img_0149

 

משפחות התלמידים שלנו מרוויחות בקושי את מחייתם תוך כדי שנה. ההוצאות הנוספות לפסח הן יותר ממה שהן מסוגלות להתמודד עמן, מה שמאלץ אותן להחליט אם להיכנס לחובות נוספים או שלא יהיה להן מספיק לאכול ליום הטוב. סוג של לחץ כזה אינו מסייע לאווירה ביתית חיובית.

כדי לעזור למצב, TVC – ארגון צדקה ישראלי מוביל – מחלק חבילה נדיבה של מזון לפני פסח, כולל בשר, עוף, דגים, ביצים, פירות וירקות, יין, מצה ופריטי מזון בסיסיים אחרים לפסח. אנחנו מחלקים לא רק למשפחות התל

מידים שלנו, אלא גם למשפחות נזקקות אחרות בצפת. החלוקה שלנו לפסח מאפשרת למשפחות לחגוג חג שמח ורגוע.

סיפורה של משפחת ששון

המר ססון סובל ממצב לב שלא ניתן לניתוח. הוא מאושפז בבית החולים באופן תדיר, ומונשה במיטה גם כשהוא בבית. הגברת ססון נדרשת לטפל בבעלה לאורך כל השעות. הקצבות הנכות אינן מכסות את כל ההוצאות היומיות, ומשפחת ססון מצטברת חובות נוספים.

שלוש הבנות של משפחת ססון לומדות בצדקה וחסד, שם אנו מספקים להן תחבורה, מזון ובגדים, ללא עלות להוריהן. כאשר קרב פסח, גילינו שלמשפחת ססון אין כלום לחג. הגברת ססון התכוונה להכין ארוחות חלביות (מאחר והם לא היו מסוגלים לרכוש בשר). אז המר ססון אושפז, הגברת ססון אין לה זמן להכין שום ארוחה כאשר היא מסתובבת בין בעלה בבית החולים לילדיה בבית וחזרה.

כאשר צדקה וחסד שמעו על המצב, הם סידרו להם לקבל כמעט את כל מה שהם היו צריכים לפסח: מלאי עשיר של מצה, עוף, בשר, דגים ועוד. באמצע כל הקשיים והכאב, נשאה מעמסה ממשפחת ססון. הם היו יכולים להכין אוכל לפסח… והשמחה של לדעת שיש אנשים שאכפת להם. זהו הטיפול שהופך את TVC לארגון צדקה מוביל בישראל.